شیشه میرال | شیشه میرال چیست و کاربرد آن

شیشه میرال
0
(0)

 

شیشه میرال چیست؟

شیشه سکوریت که با ویژگی نشکن بودن به شیشه میرال معروف است؛ طی یک عملیات فرآوری که در این روند در اثر حرارت مقاومت شیشه بالاتر می رود؛ ساخته می شود. این فرآیند طول عمر، مقاومت شیشه در برابر ضربه و حرارت را تا 3 الی 5 برابر بیشتر از شیشه های معمولی می گرداند.

شیشه های میرال در مقاومت های مختلف عرضه می شوند که دلیل این تنوع در مقاومت نوع فرآوری و تنوع در تولید شیشه است. این شیشه که با نام شیشه نشکن شناخته می شود؛ بالاترین سطح مقاومت در شیشه را ارائه می دارد اما این نشکن بودن به این معنا نیست که تحت هیچ شرایط، و بیشترین فشار ممکن نمی شکند.

میزان مقاومت این شیشه در محدوده ی خاصی تعیین شده است و در صورت افزایش فشار می شکند و به ذرات مکعبی بسیار کوچکی تقسیم می شود که به اندازه ی شیشه های معمولی خطرناک نیست و لبه ای صاف و صیقلی دارند.

 

 

کاربرد شیشه میرال

از آنجایی که شیشه های میرال (سکوریت) مقاومت بالایی دارد در محیط هایی که امنیت و ایمنی مهم است؛ استفاده می شود. از شیشه میرال در ویترین فروشگاه ها، درب های شیشه ای، نرده شیشه ای، بانک ها، صرافی ها، شیشه ی اجاق گاز و فر و مایکروویو، شیشه های جانبی اتومبیل (در شیشه های جلویی اتومبیل از لمینت استفاده می کنند.) و کاربردهای وسیع دیگری در ساختمان سازی و تولید لوازم خانگی دارد.

همانطور که گفتیم مقاومت بالا از برترین ویژگی های این شیشه ای به طوری که از آنها جهت نرده و حفاظ جهت حفظ ایمنی و جان افراد در مقابل پرتگاه، استفاده می شود. اما در کنار مقاومت بالا، زیبایی و منحصر به فرد بودن این مصالح در محیط های شیک و لاکچری کاربرد دارد.

جهت مطالعه ی بیشتر در خصوص شیشه میرال (سکوریت) به مقاله ی ” شیشه سکوریت چیست ” مراجعه کرده و با خصوصیات و ویژگی های این محصول بیشتر آشنا شوید.

 

پانوشت : نرده شیشه ایحفاظ شیشه ای بالکننرده شیشه ایحفاظ استیلنرده استیل

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

    ارسال نظر

    Your email address will not be published. Required fields are marked*